wypoczynek nad morzem

pias

Kiedy już jesteśmy w „błotnym mieście”, Riwierze Północy, nie sposób zobaczyć całego miasta wraz z jego dobrobytem i sopockimi atrakcjami nie mając gdzie odpocząć i się wyspać. Potrzebna będzie kwatera, a Sopot w swym „zapleczu” ma pokoi pod dostatkiem, każdy wczasowicz, czy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swojego portfela. Możliwości jest kilka. Przypuszczam, że ci którzy przyjadą do Sopotu, a mają w sobie żyłkę podróżnika wybiorą pokój, tzw. przy rodzinie – studentom ten termin jest doskonale znany. Jaka korzyść płynie z takiego zakwaterowania? Otóż taka, że nie naraża naszego portfela na zbyt wielkie turbulencje, odchudza go w minimalnym stopniu, a  niektórzy turyści, jeśli nie większość uważają ten argument za najważniejszy. Czyli w porównaniu z innymi opcjami, ta jest najtańsza. W takiej ofercie mamy zapewniony własny pokój, łazienkę, niestety, często wspólną z mieszkańcami domu, ale to przekłada się na cenę zakwaterowania oraz kuchnię także wspólną.
Ale do Sopotu nie przyjeżdża się żeby siedzieć w wynajętym pokoju, łazience, czy kuchni, prawda? Więc wspólna łazienka, czy aneks kuchenny prawdziwemu podróżnikowi nie stanowi problemu. A mało tego, w takich miejscach często można zawrzeć nowe znajomości. Zamożniejszy obywatel ma więcej możliwości wynajęcia lokum. Jeśli ma taką chęć, on i jego portfel, może wynająć pokój w Grand Hotelu, położonym nad samym morzem – o cenach takiego noclegu może nie mówmy, bo rozbolą nas głowy. Ale bez obaw, Sopot to nie tylko Grand Hotel z widokiem na morze, są również inne, mniejsze hotele, oferujące mniejsze pokoje za mniejszą cenę, jak Villa Antonina, Superiq Villa, Dworek Admirał, chociaż przypuszczam, bo sam nigdy nie nocowałem z żadnej z tych willi, podobnie jak w Grand Hotelu, że dla zwykłego turysty, pragnącego porządnie wygrzać się na sopockim piasku, ceny w tych rajskich sypialniach będą zbyt wygórowane. Spokojnie, każdy znajdzie, coś na własną kieszeń, bo są także pensjonaty, np. Pensjonat Irena czy Danusia – pokoje do wynajęcia, Dom Nauczyciela- Belfer,  Pokój na Poddaszu, które pozwalają wygodnie zamieszkać na czas wakacji, a domowego budżetu nie pozostawiają w stanie śpiączki. Dla odważnych i odpornych na poranne chłody i pozostaje zawsze otwarty i niczym nie ograniczony „Pensjonat Pod Chmurką” wraz z całym jego dobrodziejstwem.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii SOPOT, SOPOT NOCLEGI, WAKACJE W SOPOCIE, ZABAWA W SOPOCIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s